W miniony weekend 23-24 września turniejem rozstawieniowym młodziczki zainaugurowały sezon 2017/2018 Mazowieckiej Ligi Młodziczek. Pierwsza sobotnia runda turnieju rozegrana została w 12 grupach, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do niedzielnego II etapu. Nasz zespól znalazł się w grupie XII wraz z zespołami Praska 30 Warszawa (gospodynie), UKS „Trójka” Kobyłka, UKS Ósemka Pruszków.  Volley Płock wygrał wszystkie sobotnie spotkania – każde w stosunku 2:0 – wygrywając swoją grupę i tym samym uzyskując wraz z zespołem Praska 30 awans do niedzielnych rozgrywek.Podczas niedzielnej II fazy turnieju rozstawieniowego zespoły podzielone zostały na 6 grup 4-zespołowych. Nasz zespół znalazł się w grupie A z zespołami: MOS Wola, SMS Warszawa i Jedynka Kozienice. Ta faza przyniosła nam dwa zwycięstwa: 2:0 z SMS Warszawa (26:24, 25:14) i z Jedynką Kozienice (25:11, 25:8) i jedną przegraną z zespołem MOS Wola (20:25, 13:25).

Grupa A – kolejność II rundy turnieju rozstawieniowego:
1. MOS Wola
2. MUKS Volley Płock
3. SMS Warszawa
4.Jedynka Kozienice

Na podstawie zajętego w tej grupie miejsca zespoły zostały przydzielone do poszczególnych lig. Podopieczne trenera Kwolka rozgrywki w Lidze Młodziczek rozpoczną więc od II ligi – jest to z pewnością duży sukces – zwłaszcza mając na względzie zmieniony (odmłodzony!) w dużym stopniu skład zespołu oraz fakt, że w składzie drużyny znajdują się również zawodniczki grające na co dzień w mini-siatkówce.

Pierwszy turniej ligowy już 4/5 listopada, a naszymi przeciwniczkami w II lidze będą zespoły: GLKS Nadarzyn, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Trzynastka Radom, Nike Ostrołęka i Krótka Mysiadło. Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach !!

Skład Młodziczek: Dominika Bartkowiak, Oliwia Fic, Wiktoria Grodzicka, Zuzanna Gontarek, Amelia Kowalska,  Maja Marciniak, Maja Prusiewicz, Oliwia Ptaszek,  Julia Wojtycka

Terminarz Ligi Wojewódzkiej Młodziczek w sezonie 2017/2018
23 / 24 wrzesień  –  Turniej rozstawieniowy
4 / 5 listopada  –  I Turniej ligowy
2 / 3 grudnia  –  II Turniej ligowy
6 / 7 stycznia  –  III Turniej ligowy
3 / 4 lutego  –  IV Turniej ligowy
3 / 4 marzec  –  Turniej Półfinałowy
24 / 25 marzec  –  Turniej Finałowy

http://www.uksesperanto.pl/liga-mlodziczek/tabele-ligowe

http://www.mwzps.pl/07010903/admin/uploads/files/zasady-młodziczki_1209.pdf