W miniony weekend 3/4 lutego młodziczki rozegrały IV już turniej w ramach Mazowieckiej Ligi Młodziczek. Po niefortunnym III turnieju sprzed miesiąca , kiedy to zanotowaliśmy spadek do III ligi, teraz przyszedł zdecydowanie lepszy czas. Wprawdzie pierwszy dzień naszych ligowych zmagań rozpoczęliśmy trochę pechowo – bo przegrywając w tie-breaku ze Spartą Warszawa 1:2 (25:20, 12:25, 11;15), to jednak potem dziewczyny już się ‘rozegrały’ i w kolejnych meczach zanotowały już same wygrane 😀 😀 😀 , z Polonezem Wyszków 2:1 (26:24, 15:25, 15:10) i Bluesoft Mazovia 2:0 (25: 15, 25:18).  Niedziela również należała do nas: w dwóch meczach odnieśliśmy dwa zwycięstwa: z Nike Węgrów 2:0 (26:24, 25:14) i gospodarzem turnieju – Wrzosem Międzyborów 2:0 (25:19, 25:12). Na pochwałę zasługuje postawa dziewczyn zwłaszcza w pierwszym secie meczu z Węgrowem, w którym to dziewczyny pokazały swój charakter, opanowanie i nerwy ze stali: w końcówce seta przegrywając bowiem 18: 24 potrafiły doprowadzić do remisu po 24, a ostatecznie wygrać ten set na przewagi 27: 25 !!

Ostatecznie w IV turnieju zajęliśmy 2 miejsce, ustępując tylko Sparcie Warszawa i tym samym awansowaliśmy do II ligi. Niestety to nie wystarczyło aby uzyskać awans do finałowej ósemki zespołów premiowanej udziałem w Półfinałach Mistrzostw Mazowsza – ostatecznie zajęliśmy 9 miejsce, a więc było naprawdę blisko – można powiedzieć, że o włos od awansu do półfinałów. Jest to jednak dla naszego zespołu i tak ogromny sukces, bowiem w Lidze Młodziczek wystartowało łącznie aż 50 zespołów w 10 ligach – jesteśmy więc w ścisłej czołówce na Mazowszu! Należy pamiętać, że nasz zespół w tym sezonie grał w mocno zmienionym (odmłodzonym) składzie – tym bardziej należą się zatem słowa uznania dla Trenera i zawodniczek. Serdeczne gratulacje za postawę w całych rozgrywkach i za tak dobry ostateczny wynik!

Trener: Mariusz Kwolek
Skład Młodziczek: Wiktoria Grodzicka, Zuzanna Gontarek, Dominika Bartkowiak, Maja Marciniak, Amelia Kowalska, Oliwia Ptaszek, Maja Prusiewicz, Julia Wojtycka, Oliwia Fic, Weronika Rydzewska, Roksana Jakubowska, Paulina Kazula.