W dniu 04.06.2016 r w Międzyborowie odbył się Finał Mistrzostw Mazowsza w kategorii „dwójek” i „trójek” siatkarskich. Do grup finałowych liczących po 16 najlepszych zespołów w każdej kategorii z naszego klubu awans uzyskały dwa zespoły: jedne ‚dwójki’ i jedne ‚trójki’. Zespół „dwójek” składał się z zawodniczek klas czwartych: Julii Wojtyckiej, Weroniki Pieckiej i Natalii Krajewskiej. W skład „trójek” wchodziły piątoklasistki: Maja Marciniak,Weronika Rydzewska, Natalia Markowska i Paulina Kazula. Dziewczęta znalazły się w grupach liczących po 4 zespoły, wyłonionych po zaciętej walce podczas czterech etapów rozgrywek. W finale awans do ścisłej ósemki uzyskiwały tylko dwa pierwsze zespoły z każdej grupy. Nasze drużyny bardzo dzielnie walczyły, lecz niestety nie udało im się awansować do ścisłej ósemki w żadnej z kategorii. Dwójki odpadły ulegając w tieabreaku 2:1 zespołowi Legionovii , zaś „trójki” awansu pozbawił przegrany tieabreak z zespołem METRO2. W swoich grupach obydwa zespoły zajęły więc trzecie miejsca, czyli w ogólnej klasyfikacji miejsca 9-12. Podkreślić należy, iż nasz zespół trójek w swojej grupie miał bardzo trudnego przeciwnika: zespół Term 2000 Nadarzyn  – późniejszego zwycięzcę w ktg ‚trójek’.

Należy przypomnieć, że w całej edycji tegorocznych rozgrywek startowało 140 zespołów Dwójek i 71 zespołów Trójek – więc już samo dotarcie naszych zespołów do ścisłych finałów jest już ogromnym sukcesem. Bardzo im dziękujemy za wspaniałą walkę i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu!

PS. na koniec turnieju na pocieszenie nasze dziewczyny zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Pawłem Zagumnym, który przyjechał kibicować swojej córce Wiktorii grającej w zespole trójek METRO2.

WYNIKI FINAŁÓW MAZOWIECKICH ELIMINACJI KINDER + SPORT 2016

wyniki2