W dniu 7 maja 2016r odbył się trzeci turniej eliminacyjny Kinder+Sport. Nasz klub Volley Płock – który wystawił sześć drużyn w kategorii „dwójek siatkarskich” i cztery w kategorii „trójek siatkarskich”  – walczył o wejście do rundy półfinałowej.
W kategorii „dwójek” siatkarskich najlepiej zaprezentował się I zespół w składzie: Julia Wojtycka, Natalia Krajewska i Weronika Piecka, który pokonał wszystkich rywali . Dziewczęta tymi  zwycięstwami zapewniły sobie bezpośredni awans do turnieju finałowego Kinder+Sport, który odbędzie  się dnia 4 czerwca. Pozostałe dtrużyny  walczyły bardzo zaciekle, ale nie miały tyle szczęścia, co ich koleżanki i zakończyły swoją sportową przygodę nie uzyskując awansu do półfinału .
W kategorii ” trójek” najlepszy wynik uzyskał również I zespół: Maja Marciniak, Weronika Rydzewska, Paulina Kazula oraz Natalia Markowska, który wygrał swoją grupę i uzyskał awans do półfinału – odbędzie się on  21 maja. II zespół w składzie: Emilia Kolasa, Gabrysia Dryś, Oliwia Fic i Natalia Rakowska pomimo przegranych dwóch meczy również zakwalifikował się do rundy półfinałowej. Dwa pozostałe zespoły trójek niestety nie znalazły się w gronie 16 zespołów zakwalifikowanych do dalszych gier.

Życzymy samych sukcesów i trzymamy kciuki w dalszych grach. Powodzenia !