W dniach 9-10 kwietnia  2016r. w Międzyborowie odbyła się kolejna runda spotkań  eliminacyjnych w ramach  Kinder+Sport 2016. Najlepiej zaprezentowały się nasze pierwsze zespoły, które wygrały wszystkie swoje mecze i uplasowały się na pierwszych miejscach w swoich grupach. W kategorii „dwójek”  zespół Volley Płock I w składzie: Julia Wojtycka, Natalia Krajewska i Weronika Piecka obecnie zajmuje w klasyfikacji ogólnej 3 miejsce dające bezpośredni awans do mazowieckiego finału i ma bardzo duże szanse na awans do turnieju głównego bez konieczności rozgrywania  półfinałów. Podkreślić należy, że równie dobrze spisały się pozostałe zespoły dwójek: Volley II (Julia Wiankowska, Maja Prusiewicz, Zuzia Gajewska) i Volley III (Oliwia Łątka, Oliwia Rode, Julia Rajkowska), które zajęły w swoich grupach drugie lokaty, przegrywając tylko po jednym meczu. Obecnie Volley III zajmuje w klasyfikacji ogólnej 17 miejsce, a Volley II miejsce 24. Bbiorąc pod uwagę, że rywalizację o mistrzostwo Mazowsza w tej kategorii rozpoczęło ok. 200 drużyn, są to naprawdę bardzo dobre pozycje.

Z dużymi szansami na bezpośredni awans są też dwa zespoły w kategorii „trójek”. Volley Płock I w składzie:  Maja Marciniak, Natalia Markowska, Weronika Rydzewska, Paulina Kazula  zajmuje 6 miejsce, a zespół Volley Płock II w składzie: Oliwia Fic, Emilia Kolasa, Natalia Rakowska oraz Gabrysia Dryś znajduje się na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów.

W niedzielę, 10 kwietnia rywalizowały czwórki siatkarskie, w tym nasze 2 zespoły: Volley Płock I (Wiktoria Dądalska, Wiktoria Grodzicka, Zuzia Chyżyńska i Dominika Bartkowiak) i Volley Płock II (Oliwia Sobotka, Wiktoria Górzyńska, Amelia Skalska, Marlena Sulkowska, Ola Soczewka i Katarzyna Kamińska). Pierwszy zespół po dwóch turniejach zajmuje III miejsce w pierwszej lidze i jest bliski bezpośredniego awansu do mazowieckiego finału. Natomiast Volley Płock II po pierwszym turnieju pechowo, bo małymi punktami ( trzy drużyny z tej grupy miały taką samą ilość zwycięstw i porażek) znalazł się w IV lidze. Podczas II turnieju nasze siatkarki odniosły tylko jedną porażkę, co daje awans do III ligi.

Następne i jednocześnie ostatnie turnieje eliminacyjne odbędą się 7 i 8 maja. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

Tabele z wynikami i punktacją:
Kinder2016_2_T2D1
Kinder2016_3_T2D1
Kinder2016_4_T2D2
Kinder2016_PKT

Składy poszczególnych drużyn:
DWÓJKI
I skład – Julia Wojtycka, Natalia Krajewska, Weronika Piecka
II skład – Julia Wiankowska, Maja Prusiewicz, Zuzia Gajewska
III skład – Oliwia Łątka, Oliwia Rode, Julia Rajkowska
IV skład – Blanka Lewandowska, Łucja Lewandowska, Nikola Szewc
V skład – Alicja Leszczyńska, Dominika Szewc, Weronika Syroczyńska
VI skład – Oliwia Rutkowska, Magda Karwowska

TRÓJKI
I skład – Maja Marciniak, Natalia Markowska, Weronika Rydzewska, Paulina Kazula
II skład – Emilia Kolasa, Natalia Rakowska, Oliwia Fic, Gabrysia Dryś
III skład – Zuzia Artiomow, Agata Wieczorkowska, Katarzyna Makowska, Joanna Głowacka
IV skład – Dominika Kowalska, Katarzyna Miecznikowska, Małgorzata Błaszczyk, Natalia Felczak

CZWÓRKI
I skład – Wiktoria Dądalska, Wiktoria Grodzicka, Zuzia Chyżyńska i Dominika Bartkowiak
II skład – Oliwia Sobótka, Wiktoria Górzyńska, Amelia Skalska, Marlena Sulkowska, Ola Soczewka i Katarzyna  Kamińska