W dniu 21 maja 2016 r w Międzyborowie odbył się Półfinał Mistrzostw Mazowsza Kinder+Sport 2016 w kategorii „trójek”siatkarskich. Z naszego klubu awans do grupy półfinałowej uzyskały dwa zespoły: Volley Płock I (Paulina Kazula, Natalia Markowska, Maja Marciniak, Weronika Rydzewska) i Volley Płock II (Gabrysia Dryś, Natalia Rakowska, Oliwia Fic, Emilia Kolasa). Sytuacja okazała się na tyle niekorzystna, że obydwa zespoły znalazły się w jednej grupie pólfinałowej. Możliwość udziału w dalszym etapie rozgrywek uzyskiwały tylko dwa pierwsze zespoły z grupy, które automatycznie otrzymywały awans do finału. Zarówno Volley I, jak i Volley II podjęły ambitną walkę. Volley Płock I wygrał dwa mecze: z Lesznowolą i Volley II, uległ niestety nieznacznie zespołowi SMS Warszawa przegrywając z nim 21:19. Z grupy wyszliśmy więc na drugim miejscu. Niestety nasz drugi zespół miał mniej szczęścia, gdyż po porażce z SMS Warszawa i Volley Płock I oraz wygranej z Lesznowolą uzyskał trzecią lokatę i tym samym brak możliwości udziału w dalszych rozgrywkach.
Volley Płock I podjął dalszą walkę o wejście do finału z jak najlepszego miejsca. W drugiej rundzie zmierzył się kolejno z zespołami: Spartą Grodzisk I, 13 Radom i Spartą Grodzisk II. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane , a nasz zespół grał znakomicie pokonując rywali 21:18, 21:16, 21: 14. Zajął I miejsce w swojej grupie i mecz o I miejsce w Półfinałach Mistrzostw Mazowsza odbył się pomiędzy Volley Płock I a NOSIR II. Nasze dziewczęta były nie do pokonania – wygrały w wielkim stylu 21 :13.
Już dwa tygodnie temu bezpośredni awans do Finałów w kategorii „dwójek” zapewnił sobie Volley Płock I w składzie: Julia Wojtycka, Natalia Krajewska i Weronika Piecka
Bardzo im dziękujemy i życzymy powodzenia na Finałach, które – zarówno w kategorii „dwójek” i „trójek” – odbędą się 4 czerwca.

13226920_962532273801992_6124133707609081520_n