W niedzielę  15 maja zakończył się 3-dniowy turniej kwalifikacyjny w Tuliszkowie, którego zwycięzca: Sandecja Nowy Sącz  zapewnił sobie bezpośredni awans do II ligi seniorek. Volley Płock zajął w tym turnieju ostatecznie 3 miejsce odnosząc jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Płocki zespół rozpoczął turniej od piątkowej przegranej 1: 3 z najsilniejszą – jak się później okazało – drużyną Sandecji (18:25, 25:18, 22:25, 20:25). Kolejnego dnia zmierzyliśmy się z gospodyniami turnieju: UKS Lis Tuliszków. Po dwóch pierwszych przegranych setach do 17 i 20 w zaciętym trzecim secie Volley wygrał do 27, jednak czwarty set zdecydował o ostatecznym wyniku spotkania: przegraliśmy go do 18. Po tym meczu trener Chęciński powiedział: „Pozostał nam mecz o trzecie miejsce, a w następnym sezonie będziemy próbować ponownie. Mimo wszystko nie mam pretensji do dziewczyn. Awans byłby wielkim sukcesem, ale pamiętajmy, że ten sezon to nasz debiut wśród seniorek, jesteśmy absolutnym beniaminkiem, a dziewczyny zaszły tak daleko i za to im dziękuję”. Ostatni mecz nasza drużyna rozegrała w niedzielny poranek – pokonując zespół Burza Borowa Wieś w tie-breaku (25:19, 19:25, 21:25, 25:22, 15:11) i zajmując ostatecznie 3 miejsce w turnieju. Na Fb trener napisał: „Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami choćby myślami. W przyszłym roku uda się na pewno!”