Bartosz Kwolek ze swoimi kolegami z zespołu dziś w nocy czasu polskiego zdobył w Argentynie złoty medal Mistrzostw Świata Kadetów odnosząc tym samym największy sukces w historii reprezentacji kadetów. W finale mistrzostw Polacy po zaciętej walce pokonali zespół gospodarzy 3:2 (22:25, 25:23, 28:30, 25:18, 15:7). Drogę do finału polski zespół pokonał w imponującym stylu wygrywając po drodze wszystkie rozegrane mecze – najpierw cztery w swojej grupie: z Bułgarią 3:1, z Iranem 3:1, z Chile 3:0, z Tajwanem 3:0, a potem w 1/8 finału pokonując Japonię 3:1, a w półfinale Chiny 3:0.

Podkreślić należy, iż Bartosz został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju (MVP), a Kamil Droszyński najlepszym rozgrywającym 🙂

Więcej na ten temat także:

z18619188Q,Polska---mistrz-swiata-kadetow-2015-  z18619183Q,Polacy-mistrzami-swiata-kadetow-w-siatkowce