Ruszyła kolejna edycja Kinder+Sport na Mazowszu. Nasz klub Volley Płock wystawił po dwie drużyny w każdej kategorii: „dwójek „,”trójek”i „czwórek”.Wszystkie drużyny w miniony weekend 18-19 marca rozpoczęły swoją rywalizację w Turnieju Klasyfikacyjnym. Na pierwszy rzut poszły nasze najmłodsze zawodniczki „dwójki” siatkarskie.72 drużyny podzielono na 12 grup po 6 zespołów. Volley Płock I w składzie Blanka Lewandowska, Zuzanna Pietrzak, Wiktoria Żabka nie miały sobie równych.Wygrały wszystkie mecze czym zapewniły sobie awans do złotej ligi.Nasz drugi zespół który reprezentowały: Andżelika Górzyńska, Łucja Lewandowska i Aneta Kurczewska miały trzy wygrane i dwie porażki. Na następnym turnieju będą rozgrywały swoje mecze w grupie srebrnej.

18 marca swoje sportowe zmagania rozpoczęły również „trójki”siatkarskie. Nasze dziewczęta z obydwu drużyn dzięki zaciętej walce i sportowej postawie wywalczyły awans do złotej ligi.Pierwszy zespół w składzie Roksana Jakubowska,Weronika Piecka, Maja Prusiewicz i Oliwia Łątka pokonały takie zespoły jak: Zwoleń 1, Plas Warszawa 2, MUKS Wojskowi, GLKS Nadarzyn 5. Volley Płock II uległ w pojedynku zespołom Atena Warszawa 1 i GLKS Nadarzyn 2, ale wygrał z Lesznowolą 3. Zawodniczki drugiego zespołu to: Julia Wiankowska, Zuzia Gajewska, Julia Błaszczyk, Julia Rajkowska i Alicja Kowalczyk.Kolejne rozgrywki już 1 kwietnia,więc dziewczęta ciężko trenują by przygotować się do kolejnych rozgrywek.

Dzień później tj.19 marca swoją sportową przygodę rozpoczęły „czwórki” siatkarskie. Do rywalizacji przystąpiło 35 drużyn.Podzielono je na 6 grup. Zajęcie określonego miejsca w grupie skutkowało awansem do określonej ligi. Drużyny z pierwszych miejsc tworzą ligę 1, drużyny z drugich miejsc tworzą ligę drugą i tak kolejno aż do szóstej ligi.Volley Płock I po szybkich i bardzo wysokich zwycięstwach 21:9 z Krótką Mysiadło 2, 21:8 ze Spartą Warszawa 1, 21:6 z Ateną Warszawa 3 i 21:9 ze Spartą Grodzisk 2 awansował do pierwszej ligi.Gratulujemy Mai Marciniak, Julii Wojtyckiej, Emilce Mosakowskiej,Oliwi Ptaszek,Weronice Rydzewskiej i Zuzi Artiomow za wspaniałą walkę.Drugi zespół reprezentowały dziewczęta:Natalia Rakowska, Oliwia Fic, Amelia Kowalska, Paulina Kazula,Weronika Wronkowska, Dominika Kowalska. Nasze zawodniczki walczyły bardzo zacięcie i pomimo dwóch porażek z Mos Wola 1 i 13 Radom odniosły zwycięstwo nad Spartą Warszawa 2 i Ateną Warszawa 4. Za dwa tygodnie będą walczyły w trzeciej lidze. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy dalszych zwycięstw!